ClickCease

התנעת רכב עם כבלים

התנעת רכב עם כבלים

תוכן עניינים

התנעת רכב עם כבלים יכולה להתבצע בדרכים שונות. ניתן לעשות זאת על ידי חיבור המצבר למנוע המתנע ולאחר מכן הפעלת מתג ההתנעה. כבלים הם אחת הדרכים הנפוצות ביותר להתניע רכב. הם גם בטוחים, כי הם לא צריכים שום סוג של דלק. כבלים משמשים להתנעת מכונית על ידי חיבורם למצבר ולאחר מכן שימוש בכבל אחר ליצירת ניצוץ.

הסבר על התנעת רכב עם כבלים

התנעת רכב בכבלים היא שיטה להתנעת מנוע של רכב שאינו מצויד במערכת חשמלית. התהליך כולל חיבור של קצה אחד של כבל למסוף החיובי שבסוללה, ואת הקצה השני לחלק המתכתי של המנוע הנקרא "עמוד סוללה". הקצה השני של הכבל מחובר לאחר מכן לחלק מתכתי על מסגרת המכונית. לאחר מכן הנהג מדליק את שני הפנסים, ולאחר מכן מתניע את רכבו.

כבלים הם דרך פופולרית להתניע מכוניות. ניתן למצוא אותם במכוניות ישנות יותר וכאופציה בחדשות יותר. מתנעי כבלים פועלים על ידי אספקת חשמל לסולנואיד המתנע, אשר מפעיל את מנוע המתנע והופך את המנוע.

זו דרך להתניע מכונית מיושנת יותר, אבל עדיין יש לה כמה יתרונות. יתרון אחד הוא שהוא אינו דורש מקור מתח חיצוני. יתרון נוסף הוא שהוא אינו מצריך שום סוג של התקנה או שינוי לרכב עצמו. מכונית עם כבלים יכולה להתניע בכל מקום שיש בו גישה לסט כבלים ומטען סוללות.

הכבלים מחוברים למצבר הרכב ולמהדק מתכת על מסגרת הרכב. לאחר מכן מחברים את הכבלים למקור חשמל, בדרך כלל גנרטור. ניתן לחבר את הכבלים גם למקור מתח חיצוני, כמו מערכת חשמל בבניין. זה נעשה על ידי העברת כבל מאריך ממקור החשמל לשקע בתוך או מחוצה לו הרכב.

כאשר מתניעים רכב עם כבלים, כדאי להשתמש בכבל אחד ארוך מספיק כדי שיוכל להגיע מקצה אחד של הרכב לקצה אחר ללא רפיון בו. תזדקק גם לשני מהדקים ושני אגוזי תיל מבודדים התואמים לגודל הכבל שלך.

התנעת רכב עם כבלים

קצת היסטוריה על התנעת רכב עם כבלים לצד מדריך ביצוע

מכוניות קיימות כבר יותר ממאה שנה. ובעוד שהמכוניות הראשונות הונעו על ידי קיטור, בסופו של דבר הן הפכו לחשמליות ולאחר מכן מונעות בבנזין. בימים הראשונים של מכוניות, נהגים היו מתניעים את המכוניות שלהם על ידי הפעלת ארכובה ידנית כדי לייצר חשמל שיפעיל מנוע. זה נקרא "להתניע מכונית עם כבלים". כבלים משמשים להתנעת רכב כאשר המצבר מת או אינו פועל.
כדי להפעיל מכונית עם כבלים, תצטרך:

  • סט של כבלי מגשר
  • רכב שני שפועל ובעל סוללה טובה
  • שטח פתוח בו ניתן להחנות את שתי המכוניות זו לצד זו.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להסיר את הכבל השלילי של הסוללה. לאחר מכן, חבר את הכבל האדום למסוף החיובי של מצבר המכונית ולאחר מכן חבר את הקצה השני של הכבל לנקודת הארקה טובה במנוע המכונית שלך. 

חבר את הכבל השחור לנקודת הארקה טובה במנוע המכונית שלך ואז חבר קצה אחד של אותו כבל למסוף השלילי של מצבר המכונית שלך. הפעל את המנוע שלך, ואתה אמור להיות מסוגל להפעיל אותו עם כבלים.

שווה קריאה

מכוניות חשמליות וכבלים - כל מה שצריך לדעת

המכונית החשמלית היא טכנולוגיה חדשה שקיימת כבר כמה עשורים. זוהי אלטרנטיבה מצוינת למכוניות המסורתיות המונעות בנזין. לרכב החשמלי יתרונות רבים כמו חוסר פליטות והיא הרבה יותר שקטה מהמכונית המסורתית. 

למרבה הצער, יש כמה חסרונות לטכנולוגיה הזו. אחד החסרונות הללו הוא שחיי הסוללה של מכונית חשמלית אינם טובים במיוחד ולוקח שעות להטעין, מה שעלול להיות לא נוח עבור אנשים מסוימים. כדי לפצות על אי הנוחות הזו, חלק מהחברות העלו רעיון להשתמש בכבלים במקום בתחנות טעינה ומסתבר שהרעיון הזה עובד ממש טוב במצבים מסוימים.

כדי להפעיל מכונית חשמלית עם כבלים על ידי איש מקצוע, אתה צריך שני כבלים שמתחברים לאריזת הסוללות שלך בצד אחד ומתחברים לשקע בקיר שלך בצד השני. 

אז אתה רק צריך מישהו שיודע להשתמש בכבלים האלה כמו שצריך על מנת להתניע את הרכב שלך בלי בעיות בכלל! מתנע מקצועי לרכב יוכל להתניע את הרכב שלך עם כבלים. אתה יכול למצוא את אנשי המקצוע הרלוונטיים במגוון מקומות שונים. הם יהיו בדרך כלל בתחנות דלק, חניונים ומוסכים.

התהליך להתנעת מכונית עם כבלים הוא די פשוט. איש המקצוע יצמיד את הכבלים למסופי המצבר ברכב שלך ולאחר מכן יחבר אותם לבלוק המנוע של המשאית שלו. לאחר מכן הם יתניעו את המשאית ויאפשרו לה לפעול במשך כמה דקות על מנת לטעון את המצבר ברכב שלך. 

ברגע שהם מאמינים שיש מספיק טעינה במצבר, הם ינתקו את הכבלים מהמשאית שלהם ויחברו אותם שוב לרכב שלכם. לאחר מכן, הם ישתמשו בכוח ההתנעה של המשאית שלהם כדי להפעיל את הרכב שלך, כמו גם לטעון את הסוללה שלו בו-זמנית.

יש אפשרות להשתמש גם בסט כבלים - רק עשו זאת בצורה בטוחה!

ישנן דרכים רבות להתניע רכב עם כבלים. אחד מהם יהיה להשתמש בכבלי מגשר ולחבר אותם מהסוללה של מכונית אחרת. דרך נוספת היא להשתמש בסט כבלים ולחבר אותם לשקע חשמל.

הצעד הראשון יהיה לוודא שכבלי המגשרים במצב טוב ושהם לא ישנים מדי או מלוכלכים מדי, כי זה יכול לגרום לבעיות במתח. לאחר מכן, עליך לפתוח את מכסה המנוע של שתי המכוניות ולחבר קצה אחד של הכבל החיובי בצד אחד ולאחר מכן לחבר את הקצה השני בצד השני בנקודת הארקה טובה. 

השלב האחרון הוא לחבר קצה אחד של הכבל השלילי בצד אחד, ואז לחבר אותו בצד השני על חלק מתכת לא צבוע מתחת לבלוק המנוע או השלדה של המכונית שלך, אך לא על כל משטח צבוע ליד המנוע שלך.

הצעד הראשון הוא לוודא שמצבר הרכב טעון ותקין. וודאו שהכבלים באיכות טובה ושהם לא מרופטים או שבורים. השלב השני הוא להתחיל עם הכבל החיובי, שאמור להיות מחובר למסוף החיובי של הסוללה. זה גם צריך להיות מחובר לנקודת הארקה טובה, כמו חלק מתכתי של המנוע או בורג על השלדה. השלב האחרון הוא לחבר את הכבל השלילי מהמצבר לרכב למשטח מתכת לא צבוע בתא המנוע של המכונית שלך, כמו בורג או תושבת על פיסת מתכת.

אם הסוללה שלך מתה ואין לך כבלי זינוק, אתה עדיין יכול להתניע את המכונית שלך עם כבלים. תצטרכו למצוא חבר עם רכב שיש לו מצבר טוב ושתוכלו להשתמש בכבלים ממנו. תצטרך לחבר את הכבל האדום למסוף החיובי של הסוללה המתה שלך, ואז לחבר את הכבל השחור למסוף השלילי של הסוללה הטובה שלך.

אז כעת יש לך את כל הידע ואתה יכול לדאוג לרכב שלך באמצעות פנייה אל בעל המקצוע הרלוונטי תוך ידיעה שתוכל לקבל את המענה המקצועי הטוב ביותר. אז אל תבזבז זמן וגש אל גורם מקצועי מיומן שפועל באזור שלך על מנת שיציע לך אפשרות של התנעת רכב עם כבלים!

השירותים שלנו

הפופולריים ביותר

שווה קריאה
× שלחו לנו הודעת Whatsapp