ClickCease

בס"ד

חשמלאי רכב

חשמלאי רכב

תוכן עניינים

חשמלאי רכב יכול לסייע למי שרוצה לאבחן את התקלה ברכבו, לקבל פתרון בו במקום וישחרר את הרכב לדרכו. ישנם חשמלאי רכב אשר מגיעים ממש עד בית הלקוח, ואפילו לצד הדרך – ופשוט מעניקים שירותי אבחון ופתרון בעיות על המקום. איך לדעת אם נכון לקבל סיוע מאת חשמלאי רכב, ואיך ניתן לזהות שמדובר אפוא בתקלות חשמל ברכב – כל זאת ועוד, בכתבה הבאה.

היכן ניתן למצוא חשמלאי רכב?

ניתן למצוא חשמלאי רכב במוסך, ואפילו חשמלאי רכב שיגיע עד אלייך תוך שימוש במוסכים ניידים. ישנם חשמלאי רכב אשר מוסמכים הן בחשמלאות רכב והן יודעים לעבוד עם תקלות חשמל. חשמלאי רכב שמגיע עם מוסך נייד, יהא נא זה אשר אכן יגיע לכל נקודה רלוונטית בו הלקוח והרכב נמצא, לשם פתרון בעיות הקשורות לתחום החשמל.

איך מתחילים לעבוד עם חשמלאי רכב?

השלב הראשון, הינו תיאום שיחה חשמלאי רכב. באם הרכב תקוע מסיבה כלשהי, זה יכול להוות סיבה מספיק טובה על מנת לצלצל אליו. חשמלאי רכב מקצועי יוכל כבר בשיחה הטלפונית, בנסיבות מסוימות, לאבחן מה קרה וגם להציע פתרון. יכול להיות כי חשמלאי רכב ישאל באיזה רכב מדובר, ומאיזו שנה – על מנת להעלות את הסיכויים שהוא יידע מה קרה לרכב, ואיך לטפל בו. 

מעבר לזה, חשמלאי רכב יכול להחזיק במעין הערכה לגבי עלות החלקים החשמליים באם תהיינה סיבה להחליפם. אלטרנטור פר דגם רכב, גם אם מדובר באותו אלטרנטור בדיוק – עלול לעלות אחרת בהתאם לסוג הספציפי. 

יתרה מכך, אפשר מאוד כי חשמלאי רכב יבקש את פרטי הרכב המדובר, על מנת לדעת אם יש לו חלקים רלוונטיים להחלפה. ואם יש לו חלקים שכאלה בסטוק, ו/או מגוון נרחב של רצועות מנוע שיכולות להתאים לרכבים כאלה ואחרים אך לא לכל סוגי הרכבים.

חשמלאי רכב

תשאול בידי חשמלאי רכב?

על כן, באם חשמלאי רכב משתדל לעשות ריאיון ראשוני, יכול להיות שזה מרמז על פרוצדורה מקצועית הולמת את המצב. וניתן לבדוק, עוד בשיח הראשוני עימו, האם הוא "מתחיל לעבוד על הנושא", עוד בשיחת הטלפון עצמה – ומעין מקבל מושג אם יש ביכולתו לעזור בנסיבות כאלה. ואם כן, מה זה ידרוש. לרבות עלויות וזמן.

באופן דומה, יכול להיות כי חשמלאי רכב ידרוש לשמוע את פרטי התקלה לפרטים. לדוגמה, אפשר שהוא יתשאל לגבי רעשים מהמנוע, או מהרכב ויבקש להצמיד את פיית הטלפון למקור הרעש. זאת, על מנת לעשות כמיטב יכולתו להעניק אבחון מקצועי למהות העניין ולהגיע מוכן כמידת האפשר עבורו.

אבחון פרסונלי בידי חשמלאי רכב?

באם מדובר במקרה בו חשמלאי רכב מגיע עד הנקודה בה הרכב נמצא, הרי שהוא יגיע לבית, למקום העבודה או לנקודה בה התגלתה תקלה. בשלב זה, עליו, באופן אישי ופרסונלי – לאבחן את התקלה. חשמלאי רכב יכול לעשות זאת כדרך שימוש במחשב אשר מתחבר באופן ישיר לרכב ומחזיק בפונקציונליות לזהות את התקלה. 

מדובר בתהליך אשר נקרא דיאגנוסטיקה לרכב. במהלכו, נותר מיפוי בידי המחשב, עבור שלל מערכות הרכב – על מנת לתמוך באבחון מדויק יותר. בדיקה שכזאת עלולה להוסיף עלות למחיר הכולל של השירות הניתן בידי חשמלאי רכב אשר מגיע עד הלקוח.

שווה קריאה

תיקון בידי חשמלאי רכב בו במקום או במוסך?

לאחר שבעל המקצוע, חשמלאי רכב הגיע – השאיפה היא שהוא אכן יידע לתקן את התקלה בו במקום. באם מדובר בבעיה פשוטה מספיק, ויש לו את החלקים שאולי דורשים החלפה – אפשר שהתיקון יתרחש בו בזמן ותהיינה אפשרות להמשיך לנסוע הלאה משם. 

באם החלק חסר – נפתחות אפשרויות נוספות. לדוגמה, חשמלאי רכב יכול לקחת את הרכב למוסך. זה יכול להגיע עם עלות נוספת עבור גרירה. כאשר יש מוסכים ניידים אשר בכלל לא מציעים זאת. כך שניתן לברר עם חשמלאי רכב אם ומה הוא מציע במישור זה.

אפשרות נוספת, מערבת חשמלאי רכב אשר ממליץ לבעלי הרכב ו/או הנהגים, להשאיר את הרכב בו במקום. כאשר חשמלאי רכב יחזור למחרת, עם החלקים הרלוונטיים – ויחליפם. כשלאחר מכן, ישיב את הרכב במצב מתוקן ובריא. 

יש אנשים שממש יכולים לתעדף את החוויה הפאסיבית והרספטיבית, של "תיקון אשר קורה עבורך", בזמן שהם בכלל ממשיכים עם היום שלהם; ויודעים, כי זה מטופל עבורם.

חשמלאי רכב הלוקח את הרכב למוסך?

ישנם מקרים בהם לא יהיה רלוונטי להזמין חשמלאי רכב, או שמא – לתקן את התקלה בו בשטח. ישנם מקרים בהם יהיה רלוונטי דווקא לקחת את הרכב למוסך. לדוגמה, ישנם תיקוני מצברים מסוימים, אשר אכן מצריכים מוסך. כמו לדוגמה, אלו המערבים הרמת רכב על ליפט. 

אמצעי שלא בהכרח יהיה זמין בשטח. במקרים אחרים, חשמלאי רכב שמגיע עד הרכב, גם לא בהכרח יהיה אפקטיבי או רלוונטי כמו תיקונים שיש להם תנאים מיוחדים. 

לדוגמה, אם ישנו רכב אשר חלקי המנוע שלו צפופים עד מאוד – עד כדי הבקשה לפרקם, הרי שזה לא בהכרח יהיה מתאים לפרק את המנוע על הכביש. במקרה שכזה, ניתן ללכת אל חשמלאי רכב במוסך קיים.

באילו מקרים יהיה נכון להזמין חשמלאי רכב?

במילים אחרות, איך לדעת אם נכון יהיה להזמין חשמלאי רכב עבור משהו מסוים שקורה עם הרכב, ובכלל, לדעת עם מה חשמלאי רכב יכול לעזור? על פניו, חשמלאי רכב יכול לסייע בטיפול המערכות החשמליות ברכב. 

באילו מערכות מדובר? ובכן, עם ההתפתחות הטכנולוגיות, גם מערכות שפעם היו מכניות – אפשר שיופעלו היום באופן חשמלי ואף ינוהלו על ידי מחשב ניהול מנוע. על כן, ניתן לשאול – אילו מערכות אכן מנוהלות בידי המחשב? ישנן כמה מהן. בין היתר:

 1. הברקסים
 2. תיבת ההילוכים / הגיר
 3. כריות האוויר
 4. המנוע

וכו'. באם ישנן תקלות במחשב, יכול להיות שיהיה ניתן לתקנן בו במקום או שמא להעביר את הרכב לטיפול בידי מוסך. מעבר לעניינים עם המחשב של הרכב, בין יתר הגורמים החשמליים אשר ניתן לערב בהם חשמלאי רכב על מנת לעסוק בהם, הינם:

 1. משולש אזהרה לרכב – סוויץ'
 2. משולש אזהרה לרכב – אלטרנטור
 3. משולש אזהרה לרכב – מצבר
 4. משולש אזהרה לרכב – כריות אוויר
 5. משולש אזהרה לרכב – פיוזים שרופים
 6. משולש אזהרה לרכב – נוריות
 7. משולש אזהרה לרכב – תקלת חשמל כללית
 8. משולש אזהרה לרכב – סטרטר / מתנע

 

כך או כך, זה לא תמיד יהיה ברור מאליו כי אכן מדובר בתקלה חשמלית. ואילו, עבור רכיבים ספציפיים כמו האלטרנטור, ניתן לזהות ולהבחין במעורבותם האפשרית בנושא כדרך תסמינים שונים. נניח, כי אם האלטרנטור נמצא במצב תקול, הרי שהוא לא יספק חשמל למצבר. 

במקרה שכזה, תדלק נורת המצבר בלוח המחוונים. איך ניתן לאבחן עניין עם המצבר? ובכן, אם הלך המצבר, ניתן לזהות כי הרכב לא ניע. ומנגד, אפשר שגורמים אחריו יערבו את אי התנעתו של הרכב. כמו לדוגמה, תקלה בקודן הנעילה ו/או במתנע / סטרטר. ניתן לבדוק את פעולתו של שלט הרכב. באם אכן פועל – אפשר שהדבר מציין כי ישנו חשמל ברכב, ועל פי כן אין מדובר במצבר שהתרוקן.

השירותים שלנו

הפופולריים ביותר

שווה קריאה
× שלחו לנו הודעת Whatsapp